Znajdź swoje nieruchomości Kętrzyn

Planując przeprowadzkę, nie trzeba się już ograniczać do najbliższego otoczenia. Dziś firmy zajmujące się sprzedażą mieszkań biorą pod uwagę całą Polskę. Może więc zamiast przeprowadzać się o kilka ulic dalej, zaczniemy wszystko od nowa?
Wiele trudności sprawia wybór odpowiedniego rejonu. Jeśli wolałybyśmy morze, małżonek natomiast preferuje piesze wędrówki, nie mogłybyśmy pogodzić tych sprzecznych koncepcji. Jednak specjaliści od nieruchomości Kętrzyn – dobiorą nam odpowiednią ofertę.
Przede wszystkim to malownicze miasto położone w województwie warmińsko – mazurskim, w krainie jezior, latem staje się jednym z celów turystów. Piaszczyste plaże, woda, możliwość żeglowania na pobliskich zbiornikach – wszystko to powinno przypaść do gustu wielbicielom morza. Natomiast szlaki do wędrówek po lesie wydają się dobrą alternatywą dla fanów wspinaczek.
Ponadto Kętrzyn ma bogatą historię. W średniowieczu był miastem krzyżackim. Mieszkająca tu niemieckojęzyczna ludność pozostawiła po sobie wiele pamiątek, między innymi Zamek. Zbudowany podczas panowania zakonu, przez wieki służył jako warownia. Spłonął pod koniec drugiej wojny światowej, jednak został odbudowany, zgodnie z zachowaniem cech właściwych oryginalnemu projektowi. Dziś mieści się tam muzeum, biblioteka i punkt towarzyski. Malownicze otoczenie w cieplejszych okresach roku przyciąga tłumy zakochanych, zafascynowanych tajemniczym urokiem budowli.
Co więcej, Kętrzyn to miasto tolerancyjne. Znajdują się tu liczne kościoły: prawosławny, zielonoświątkowy, baptystyczny… Największą rolę jednak odgrywa katolicyzm, który wyznaje przeważająca część mieszkańców. Świadczy o tym duża liczba kościołów chrześcijańskich – często zabytkowych, o równie bogatej historii co Zamek. Mieszkańcy jednak żyją zgodnie z poszanowaniem swoich tradycji.
Toteż co roku na Boże Narodzenie w centrum zostaje ustawiona choinka, a podczas prawosławnych, „spóźnionych” uroczystości nadal wiszą ozdoby świąteczne. Jeśli pragniesz zamieszkać w małym, spokojnym mieście o bogatej tradycji – bez wahania wybierz Kętrzyn!
nieruchomości Kętrzyn